להתחבר למשקיעים ולחבר בין אנשים: מה מוביל אותך
מצטיינים מובילים חברה: מסלול "משואות" מיועד לעתודת הניהול וההנהגה הבכירה של המשק הישראלי. המסלול מיועד לסטודנטים לתואר השני מכלל מחלקות הפקולטה לניהול ע"ש גילפורד גלייזר. 
הנבחרים יקחו חלק במסלול ייחודי ויתמודדו עם אתגרים עסקיים וחברתיים מורכבים העומדים בפני מדינת ישראל ועם השינויים והתמורות בסביבה ניהולית משתנה.
הגשת מועמדות למסלול פתוחה לנרשמים למחלקות: 
מנהל עסקים, MBA למנהלים, מנהל ומדיניות ציבורית, ניהול מלונאות ותיירות וניהול מערכות בריאות
אין עוד מסלול כזה:
  • תכנית דו-שנתית המיועדת לקבוצת סטודנטים נבחרים המייצגים את הדור הבא של מנהיגים בחברה הישראלי
  • קורסים ייחודיים העוסקים באתגרים עסקיים וחברתיים מורכבים
  • הלימודים בתוכנית שווי ערך לשני קורסים ומתקיימים ביום נפרד בשבוע
  • התכנית מדגישה רישות חברתי, התנסות מעשית, וכוללת ליווי של בכירים במשק ובחברה בישראל
  • מספר המועמדים מוגבל, והקבלה לתכנית נערכת על-סמך ציונים וראיון אישי
חזרו אלי עם מידע נוסף -
שם פרטי *
שם משפחה *
מייל *
טלפון *
איזו מחלקה מעניינת אותך *
מחלקה
מה זה ניהול מוביל חברה?
מודל הניהול החדשני של הפקולטה לניהול ע"ש גילפורד גלייזר מכשיר מנהלים יצירתיים ומעוררי השראה. מנהלים עם חזון ששואלים "למה" לפני שהם רצים קדימה. אנו עושים זאת באמצעות מחקר פורץ דרך ותכניות לימודים חדשניות שמאתגרים את דרך הניהול המסורתית ומטמיעים רעיונות פורצי דרך לשיפור הארגונים והחברה בכללותה.

מחקרים הוכיחו שמנהלים שרואים את החברה דרך עדשה רחבה ולוקחים את החברה העסקית והחברה בה אנו חיים כבעלי עניין בתוך כל תהליך הניהול, מוסיפים ערך רב יותר לחברה ומעניקים לה יתרון יחסי משמעותי.

רעיונות אלו עוברים כחוט השני בתכנית הלימודים שלנו תוך דגש על חיבור בין תיאוריה וחשיבה אנליטית לבין כלים, מיומנויות, והתנסות בעולם המעשה. 
כל תלמידינו משתתפים במשך הלימודים בימים מרוכזים ייחודיים המתמקדים בהתמודדות עם אתגר חברתי, בניית חזון , מיומנויות מנהיגות, סדנאות עם מנהלים בכירים ועוד.
בתוכנית הלימודים
סדנה מעשית  
ניהול במציאות מורכבת: "האתגר החברתי כמקרה למידה"  
התנסות בהתמודדות עם בעיות מורכבות ולא שגרתיות, מהווה חלק אינטגרלי בהכשרת מנהלים בעולם של אי-וודאות המשתנה ללא הרף. בסדנה זו, המשתתפים יתמודדו עם אתגרים חברתיים והם ישמשו כמעבדה לניתוח ופתרון של בעיות ניהוליות מורכבות. במהלך הסדנה, הסטודנטים יחוו תהליך שלם של איתור, ניתוח מעמיק של גורמי האתגר החברתי והצבעה על כיווני פעולה אפשריים. תהליך זה, מצריך ראייה רב מימדית וניתוח מנקודות מבט שונות ולכן הסדנה משותפת לתלמידי כלל המחלקות לתואר השני בפקולטה לניהול. הסדנה הינה יישומית ומערבת מפגש רחב עם מובילי שינוי מכלל הסקטורים, יציאה עצמאית לשטח, חקר עצמאי ועבודה מעשית של הסטודנטים עם מנטורים. 

מנחי הסדנה: מומו מהדב, מנכ"ל ארגון מעלה לאחריות חברתית וגילי סוארי, מנהלת התוכניות בכוורת, האב החדשנות החברתית של ישראל. 
קורס במנהיגות  
בסביבה העסקית והדינמית בה פועל הארגון נוצר צורך לא רק בניהול יעיל, אלא גם במנהיגות אפקטיבית. ארגונים מחפשים מנהיגים אשר להם כישורים הקשורים לחוללות ולניהול השינוי. הקורס משקף את התפתחות נושא המנהיגות בעבר, על מצבו בהווה ועל נטיותיו בעתיד, תוך שזירת כלים פרקטיים רלוונטיים לעובדים ולמנהלים בארגונים השונים
דגש יושם על השילוב האפקטיבי בין מנהיגות, לניהול עצמי ולניהול אנשים.  
הקורס כולל למידת חומר תיאורטי, תיאורי חקר-מקרה - ניתוח דיון ויישום, מילוי שאלונים אישיים וקבוצתיים והשתתפות פעילה של הסטודנטים - כל זאת לשם פיתוח תפיסת מנהיגות, מודעות עצמית ובניית "תוכנית פיתוח אישית", הכוללת את האלמנטים העיקריים  שנלמדו לאורך הקורס. הסטודנטים יקבלו "ארגז כלים" ניהוליים המתאימים להתנהלות אישית וציוותית בסביבה מורכבת ורבת אתגרים.

מרצה: ד"ר איריס כהן קנר, מרצה באוניברסיטה משנת 1992, יועצת ארגונית, בעלת וותק של למעלה מ-25 שנים למגוון רחב של חברות.
להוביל. ליזום. להצטיין.
בפקולטה לניהול ע"ש גילפורד גלייזר פועלת ועדה מייעצת שמכוונת ופועלת במשותף לפיתוח האסטרטגי של הפקולטה. היא מתכנסת כ-3 פעמים בשנה ודנה בנושא צרכי שוק העבודה מבוגרי הפקולטה, תהליך הכשרתם וצרכי הידע של השוק מהאקדמיה.
 
בועדה המייעצת יושבים בכירים מהמשק: גרניט אלמוג-ברקת, מנהלת יחידת בוגרי מנדל; איריס בק-קונדר, סמנכ"לית בכירה בחברת טבע, מנהלת תקשורת התאגיד ומותג גלובלי; אורי ברקן, מנכ"ל סיגמאביט; אמיר חייק, נשיא התאחדות המלונות בישראל; קוקי טרוזמן, סמנכ"ל החטיבה העיסקית חברת פרטנר; זיווית כ"ץ-צמרת, סגנית נשיא ייצור ותפעול, מנהלת מפעל אינטל באריזונה; ויקי לוי, בנק הפועלים, מנהלת משאבי אנוש; יהושוע לוינברג, שותף ומייסד קרן הון סיכון JAL Venture; סיגל רגב-רוזנברג, מנכ"לית קופת חולים מאוחדת.

סביבה של יזמות וחדשנות

  • קשרים ישירים ושיתופי פעולה עם החברות בפארק ההיי-טק Gav-Yam Negev הצמוד לקמפוס
  • מרכז היזמות הפקולטי - מרכז בנג'יס ליזמות וחדשנות | מרכז היזמות האוניברסיטאי Yazamut 360°
  • קורסים משותפים עם הפקולטה למדעי ההנדסה והפקולטה למדעי הבריאות בתחום היזמות
  • האקאתונים, תחרויות, אתגרים ומאיצים טכנולוגיים הפתוחים לסטודנטים של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב
  • קרן Cactus Capital המציעה קורסי אנליסטיים וכן השקעות במיזמים סטודנטיאלים של עד 20,000 $ למיזם
מעניין! ספרו לי עוד -
שם פרטי *
שם משפחה *
מייל *
טלפון *
מחלקה (בחר/י מה מעניין אותך) *
Facebook
YouTube
Linkedin
Instagram/
Website